Włoskie płytki ceramiczne i gresy

Płytki ceramiczneNa rynku dostępne są rożne rodzaje płytek i kafelków, a także gresów. Oferta jest bardzo duża różniąca się ceną, jakością i walorami estetycznymi. Czym kierować się wybierając płytki do domu?

Na pewno nie ceną, ponieważ jest to jeden z materiałów, który wybieramy na lata, a ewentualna wymiana będzie się wiązała z dużymi kosztami i niezłą demolką w domu.

Najlepiej wybrać w tym wypadku sprawdzonych producentów i towar dobrej jakości, ponieważ tylko taki gwarantuje nam zadowolenie, satysfakcję i łatwość utrzymania płytek w czystości. Trendy panujące w dekoracji wnętrz również są bardzo ważne, jednak moda szybko przemija,a wystrój łazienki czy kuchni pozostaje na lata.

Najlepiej wybrać uniwersalne płytki, takie które za kilka lat nadal będą wyglądały atrakcyjnie, a pomieszczenie z klasą. Najlepszymi producentami płytek są włoskie firmy. Wybór tych producentów gwarantuje produkt najwyższej jakości, który będzie służyć przez lata.

Płytki drewnopodobne

Obecnie najpopularniejsze są płytki drewnopodobne, które do złudzenia przypominają wzorem deski. W sprzedaży jest kilka rodzajów i kolorów takich płytek. A gdzie będą pasowały najlepiej płytki drewnopodobne?

Przyklejone na ściany w łazience sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało bardzo ciepło, przytulnie i klimatycznie. Odpowiednio dobrana armatura może sprawić, że łazienka będzie przypominać saunę.

Gresy

Wszelkiego rodzaju gres świetnie prezentują się na podłodze w korytarzu i w salonie.

Który gres wybrać?

Najlepszy tylko taki jest trwały, odporny na działanie wysokich i niskich temperatur i uszkodzenia mechaniczne. W tej kategorii liderem również będzie włoski gres szkliwiony, polerowany, matowy lub w półmacie. Rozmiar wybranych płytek gresowych również ma duże znaczenie. Najładniej prezentują się największe płyty o rozmiarach 60x60, jednak w małych pomieszczeniach projektanci wnętrz polecają przyklejenie większej ilości mniejszych płytek, by wizualnie powiększyć powierzchnię.

Płytki ceramiczne

Kolejna propozycja to włoskie płytki ceramiczne zachwycające wykonaniem, wzornictwem i kolorystyką, oferta jest bardzo duża, jak dokonać właściwego wyboru? Ponownie najlepiej zastanowić się jaka kolorystyka jest nam najbliższa, jaki rozmiar płytek ceramicznych będzie pasował do pomieszczenia.

Czym się charakteryzują włoskie płytki ceramiczne?

Przede wszystkim to wzornictwo na światowym poziomie, którego nikt się nie powstydzi, wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci. Najlepiej wyglądają na ścianach i podłogach łazienek tworząc niepowtarzalny klimat.

Gres, płytki drewnopodobne, czy płytki ceramiczne?

W przypadku włoskich producentów każdy w wymienionych produktów to mistrzostwo wykonania i designu. Wszytko zależy od upodobań estetycznych właścicieli domów i mieszkań. Jedno jest pewne, taki wybór produktów jest najlepszy, nawet jeśli cena jest wyższa od oferowanych w marketach to włoskie płytki na pewno są jej warte. Ponadto jest to zakup na lata, więc warto zainwestować nieco więcej by przez długi czas cieszyć się piękną, łazienką, korytarzem czy kuchnią.