Wanny akrylowe - ich właściwości, rodzaje, kształty

Wanny akrylowe charakteryzują się tym, ze są produkowane w wielu kształtach. Dzięki temu możemy dopasować je do naszej łazienki bez żadnych problemów. Poza tym są lżejsze od pozostałych wanien. Wykonane są z polimetakrylanu metylu, który jest dość elastycznym surowcem, dlatego tez producenci chętnie wykorzystują jego do produkcji różnorodnych wanien.

Tego typu wanny dostępne są w sklepach z dodatkowymi elementami tj. siedzisko lub zagłówek, na którym możemy położyć głowę podczas długich kąpieli.

Odporność wanien akrylowych jest zaskakująca, ponieważ jest wytrzymała na wszelkie uszkodzenia, nie odbarwia się np. nie żółknie, nie jest zimna w dotyku, jak wanny: stalowe i żeliwne. To co jeszcze przemawia za wannami akrylowymi to ich cena, która jest o wiele niższa niż wanny żeliwnej. Dlatego tez różnorodność kształtów, i jej niski koszt sprawia że najczęściej wybierają ją klienci do swoich łazienek. Osoby, które miały przyjemność instalowania wanny w swoim przybytku, mogą potwierdzić, to ze jest niesamowicie lekka. Jej konstrukcja umożliwia także instalacje hydromasażu. Nie możemy jednak czyścic jej środkami ściernymi ponieważ jest podatna na zarysowania, które dadzą się naprawić, ale musimy wtedy liczyć się tez z tym, że będzie mniej odporna.

Wanny akrylowe utrzymują ciepło przed dłuższy czas, a z pewnością dłużej od stalowych. Przy wyborze wanny akrylowej warto zwrócić uwagę na jej grubość. Może bowiem okazać się, że będzie jedynie arylowana, i nie będzie miała tych samych cech co akrylowa. Będzie bardziej podatna na uszkodzenia, i przebarwienia, których nie będzie my wstanie się pozbyć. Dlatego jeżeli wanna która widzimy na wystawie sklepowej będzie miała grubość 4 lub 5 mm, to z pewnością nie będzie wanną akrylową tylko akrylowaną. Wanny tego typu są najczęściej kupowanym produktem spośród wszystkich wanien, jeśli mamy dylemat, czy kupić wannę żeliwną czy akrylową, doradzamy akrylową. Chyba że mamy jeszcze w zanadrzu inny pomysł, całkowicie odmienny, dotyczący prysznica. To wtedy rzeczywiście mamy twardy orzech do zgryzienia, bo pojawia się kolejny problem, czy lepiej urządzić łazienkę z wygodną wanna czy funkcjonalnym prysznicem.

Dla osób lubiących pluskać się w wodzie oraz moczyć w niej, wanna akrylowa będzie stanowczo lepsza, zarówno pod względem wygody jak i użyteczności. Miła w dotyku, lekka, tania, utrzymująca ciepło wody, dostępna w wielu kształtach są to zalety, które przemawiają za tym, aby ją mieć.