Schody drewniane i metalowe

Schody drewnianeKlasyczne i naturalne drewno czy nierdzewna stal? To ważny dylemat przy wyborze schodów do domu, mieszkania, biura czy lokalu publicznego. Każdy z wymienionych materiałów na wiele zalet, ale przy wyborze musimy kierować się głównie potrzebami użytkowników oraz stylem danego pomieszczenia.

Schody drewniane

Drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym. Znakomicie wpisuje się w klimat klasycznie urządzonych domów, mieszkań czy biur. Schody drewniane można wybrać także do obiektów publicznych, takich jak kameralne restauracje czy hotele. Stwarzają tam przyjemną, domową atmosferę. Schody drewniane można wykonać z różnych gatunków drewna, od bardzo jasnych do ciemnych.

Drewno i stal

Wiele możliwości mamy również w kwestii wyboru stylu schodów. Mogą to być schody proste lub kręcone. Ciekawym połączeniem jest drewno i metal, które obecnie staje się niezwykle popularne. Interesującym pomysłem na schody kręcone są drewniane stopnie oraz metalowa poręcz. Odwrotnie również zestawienie prezentuje się bardzo stylowo. Metalowe stopnie w połączeniu z drewnianą poręczą są jednocześnie klasyczne i modne. Drewniane schody są przyjemne w dotyku, wiele osób deklaruje, że ceni je właśnie za to, że można po nich chodzić boso i jest to bardzo odprężające. Metal z kolei jest materiałem eleganckim, estetycznym oraz bardzo nowoczesnym.

Schody metalowe

Schody wykonane z metalu są różnorodne. Popularnością cieszą się schody ze stali nierdzewnej. Takie konstrukcje są solidne i stabilne. Stalowe schody możemy wykonać w różnorodnych konfiguracjach. Znakomicie prezentują się schody proste, kręcone czy z zakrętem.

Jakie dobrać do nich balustrady?

Wszystko jest uzależnione od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Jeśli marzą się nam schody klasyczne, wybierzmy drewno, jeżeli jednak chcemy, aby całość była minimalistyczna, postawmy na balustrady stalowe. Cała konstrukcja będzie z kolei elegancka i delikatna, jeśli zdecydujemy się na nowoczesne poręcze szklane. Takie balustrady można zamawiać również do balkonów i tarasów.