Pomysłowe dekoracje do domu

Dekoracje do domuPomysłowe dekoracje do domu.

Każdemu z nas czasem marzy się jakaś zmiana. Może być to zmiana stylu życia, diety, sposobu ubierania się, zmiana uczesania. Bardzo ciekawym sposobem na odmienienie swojego życia są zmiany, dokonywane w naszym miejscu zamieszkania.

Nie zawsze muszą od razu oznaczać kosztowny remont, w wielu przypadkach wystarczy drobne odświeżenie, aby poczuć się lepiej. Jeśli nie mamy pomysłu na szybkie i proste dekoracje do domu, poszukajmy inspiracji w sieci.

Wiele osób prowadzi nowatorskie blogi, na których publikuje swoje pomysły na udekorowanie domu czy mieszkania. Mogą być to pomysły autorskie lub inspiracje.

Zwolenników dekoracji niedrogich i jednocześnie interesujących z pewnością zaciekawią naklejki na ściany. Ten prosty sposób jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, którym marzy się niewielka, ale zauważalna zmiana. Naklejki nie kosztują wiele, w każde chwili można je usunąć lub zmienić na inne. Ponadto, ich umieszczenie nie wiąże się z żadnym remontem: malowaniem, robieniem otworów w ścianach czy długim sprzątaniem. To bardzo szybki i zupełnie nieinwazyjny sposób na odmienienie mieszkania. Naklejki możemy wykonać samodzielnie, dzięki zestawom dostępnym w sklepach plastycznych lub kupić gotowe szablony. W przypadku zdecydowania się na pierwsze rozwiązanie, stymulujemy naszą kreatywność. Samodzielne wykonywanie naklejek może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny.

W kwestii kolorów i wzorów mamy do wyboru bardzo wiele modeli od prostych wzorów geometrycznych przez gwiazdy aż po kwiaty i drzewa. Najpopularniejsze są jednak motywy roślinne, pasujące praktycznie do każdego pomieszczenia. Takie samoprzylepne naklejki znakomicie sprawdzą się na gładkiej ścianie. Wspaniale ożywiają pomieszczenie, optycznie je powiększając. Wzory przedstawiające drzewa czy gwiazdy tworzą bowiem wrażenie głębi.

Kolejnym sposobem na szybkie odświeżenie mieszkania jest zainwestowanie w fototapetę. To kolejny krok po naklejkach, obejmujący ozdabianie ścian plakatami z dowolnym wzorem. Może to być krajobraz, zdjęcie przedstawiające miasto, drogę, sławną osobę, zwierzęta, kwiaty, owoce lub dowolną, inną sytuację czy miejsce. Fototapety z perspektywą, na przykład widokiem drogi czy morza, polecane są do małych pomieszczeń: optycznie dodają im metrażu. Fototapety możemy zamówić w wielu drukarniach, również tych internetowych.

Kolejnym, ciekawym sposobem na stworzenie oryginalnej dekoracji do domu jest wymiana dodatków. Możemy zmienić kolor narzuty na łóżku, kupić nowe poduszki, dywan czy wymienić firanki. Od razu poczujemy się, jakbyśmy zrobili remont w danym pomieszczeniu. Doskonałym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w ciekawe dodatki, na przykład antyki, oryginalne dzieła sztuki czy obrazy, znalezione na internetowych aukcjach. Takie dekoracje przykuwają wzrok i nadają pomieszczeniom zupełnie innego wyrazu. Jeśli marzy się nam remont bez ponoszenia dodatkowych kosztów możemy odnowić to, co już posiadamy. Niewielkim kosztem można podarować drugie życie staremu fotelowi, stolikowi do kawy czy komodzie. Często wystarczy papier ścierny, odrobina farby i dobry pomysł, aby stać się posiadaczem oryginalnego mebla czy dodatku, wykonanego z tego, której nie chcieliśmy się jeszcze pozbywać.