O balustradach

BalustradaDawniej balustrady były proste i ich zadaniem było przede wszystkim to, aby było funkcjonalne i bezpieczne. Obecnie nie porzuca się tym zadań, ale dokłada się nowe, a mianowicie: balustrada ma zdobić. Ma być nie tylko praktyczna, ale także eleganckie i efektowne. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego modelu balustrady można ciekawie udekorować każde pomieszczenie czy balkon.

Bardzo modne są proste balustrady stalowe z dodatkiem poręczy drewnianych. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach klasycznych, zarówno w domach jak i firmach.

W ten sposób można również zaprojektować balustradę na balkon. Obecnie drewniane poręcze są odpowiednio zabezpieczane, więc nie ma powodów do obaw, że się zniszczą. Jeśli chcemy, aby balustrada stalowa była bardziej nowoczesna, zdecydujmy się na metalowe poręcze. Sprawdzają się one zarówno w przypadku schodów jak i balkonów czy tarasów.

Balustrady stalowe kwadratowe

Kolejną propozycją są balustrady stalowe, kwadratowe. Są one bardzo nowoczesne i świetnie podkreślą elegancki charakter biura.

Balustrady - metaloplastyka

Warto zdecydować się także na nowoczesne produkty metaloplastyki. Stal może być gięta w proste lub bardzo fantazyjne wzory, na przykład kwiaty czy inne motywy roślinne.

Balustrady szklane

Jeśli marzy nam się oryginalna balustrada, która sprawia jednocześnie wrażenie delikatnej, postawmy na modele szklane. Piękne tafle, wykonane z wysokiej jakości szkła znakomicie pasują do nowoczesnej i eleganckiej stali. Szklane tafle umieszcza się w stalowych uchwytach, które sprawiają, że całość prezentuje się stylowo i profesjonalnie. Takie balustrady świetne pasują zarówno jako poręcze schodów jak i balkonów.

Balustrady stalowe kute

Kolejnym rodzajem nowoczesnych balustrad są modele stalowe kute. Takie balustrady prezentują się bardzo stylowo, sprawdzają się w domach, mieszkaniach i obiektach publicznych.