Kolorowa kuchnia na poprawę humoru

Kolorowa kuchniaJak sprawić, by kuchnia była prawdziwym sercem domu?

Powinna być ona przede wszystkim funkcjonalna, ale nie można zapominać o walorach estetycznych tego pomieszczenia. Najlepiej zdecydować się na interesującą aranżację, która przemieni kuchnię w przyjemne miejsce, które będzie łączyło domowników.

Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele.

Można postawić na meble kuchenne klasyczne retro, inspiracje nurtami z całego świata czy sięgnąć po style mebli kuchennych nowoczesne, również awangardowe. Modne są eleganckie kuchnie czarno-białe oraz stylizacje delikatne, pastelowe. Bardzo intrygującym pomysłem jest też postawienie na kolory, również kontrastowe.

Sprawiają one, że kuchnia nabiera energii, jest pomieszczeniem nowoczesnym i dynamicznym. Aby jednak nie przytłoczyć kuchni nadmiarem kolorów, zdecydujmy się na jeden czy dwa wyraziste i jeden delikatniejszy, który ostudzi te barwy. Ciekawe połączenie kolorystyczne może skutkować bardzo nowoczesną stylizacją. Wybrane barwy powtórzmy oczywiście na dodatkach, całość będzie spójniejsza.

Czy można urządzić jednak barwną i jednocześnie klasyczną kuchnię?

Jak najbardziej i będzie to bardzo ciekawa stylizacja. Na topie są dziś kuchnie w stylu retro, ale nieco unowocześnionym. Możemy postawić na klasykę, ale ozdobioną wyrazistymi barwami. Uważajmy jednak z kolorami, ponieważ ich użycie ma wpływ na to, jak czujemy się w kuchni. Barwy ciepłe, takie jak żółć, pomarańcz oraz czerwień mają działanie pobudzające, więc zwiększają apetyt. Odnosi się to również do kuchennej zastawy.

Psychologie apelują: z pomarańczowego czy żółtego talerza zjemy więcej! To bardzo dobra wiadomość dla rodziców niejadków. Jeśli ich pociecha grymasi przy jedzeniu, w kuchni urządzonej w ciepłych kolorach na pewno apetyt będzie jej dopisywał. Z kolei osoby odchudzające się, powinni postawić raczej na chłodne kolory, takie jak granat, lazur czy butelkowa zieleń. Hamują one apetyty i sprawiają, że jemy mniej. Jak widać, nawet odpowiednio urządzona kuchnia może być naszym sprzymierzeńcem podczas diety.