Dekoracyjne rzeźby

Dekoracyjne rzeźbyKamienne rzeźby spotykamy dziś bardzo często i pełnią one różnorodne funkcje. Najwięcej rzeźb jest ustawianych po prostu dla ozdoby, dla dekoracji danego miejsca.

Takie rzeźby widzimy również na posesjach prywatnych, między innymi przy wejściu czy w ogrodzie. Wiele osób inwestuje w eleganckie i gustowne dodatki, a piękne rzeźby z kamienia właśnie takie są. To wysokiej jakości rzeźby ogrodowe, wykonane przez prawdziwych artystów.

Dbają oni o to, aby każdy element rzeźby został wykonany z najwyższą starannością, a cała rzeźba cieszyła oko i był oryginalnym oraz stylowym dodatkiem. Wiele osób decyduje się na zlecenie wykonania kopii znanego dzieła sztuki. Takie rzeźby to zarówno rzeźby ogrodowe jak i popiersia, idealne do salonu czy sypialni.

Artyści chętnie podejmują się tego rodzaju wyzwań, ponieważ mogą dzięki nim zmierzyć się z dziełami mistrzów. Wierne kopie zadowalają klientów, którzy z kolei mogą cieszyć się luksusem we własnym domu czy ogrodzie. Eleganckie pomniki wspaniale prezentują się także przed ważnymi urzędami i instytucjami. Przykuwają wzrok i jednocześnie dekorują. W wielu przypadkach rzeźby mogą stać się nie tylko pomnikami, ale również atrakcjami turystycznymi, zwłaszcza, jeśli przedstawiają kogoś znanego. Przyjezdni chętnie robią sobie zdjęcia z pomnikiem, który wygląda jak żywy. Obecnie, rzeźby są wiernymi kopiami znanych dzieł czy są tak realistyczne, że aż trudno uwierzyć, że są wykonane z marmuru czy piaskowca. Rzeźby wykonywane przez artystów są dziełami sztuki, cieszącymi oko i pozwalającymi na obcowanie z tym, co piękne.

Rzeźby dzielą się w zależności od tego, co przedstawiają oraz jak wiele przedstawiają. Rzeźby przedstawiające człowieka można podzielić na rzeźby samej głowy, popiersia jak i całej sylwetki. Poza tym, popularne są także rzeźby zwierząt, roślin czy kwiatów. Można również rzeźbić stworzenia fantastyczne, takie, które w rzeczywistości nie istnieją, na przykład jednorożce, pegazy. Na znaczeniu zyskują również płaskorzeźby, czyli reliefy.